اسم برای سایت موبایل

راهنمای انتخاب اسم برای سایت موبایل

امروزه در کشور ما سایت های موبایل همانند مغازه های موبایل فروشی رواج زیادی پیدا کرده اند.
یکی از چالش های بزرگ افرادی که قصد ورود به صنعت فروش موبایل و تلفن همراه دارند انتخاب اسم برای سایت موبایل و مغازه موبایل فروشی است.
ممکن است تصور کنید که اسم سایت موبایل یا نام مغازه موبایل فروشی چندان مهم نباشد و تاثیر زیادی در کسب و کارتان نداشته باشد اما بدانید که واقعیت بر خلاف این است!
یک نام خوب تاثیر زیادی در دهان به دهان شدن برند شما و جذب افراد و در نتیجه میزان فروش شما خواهد داشت. فراموش نکنید که قرار است در آینده اسم کسب و کار شما بر سر زبان ها بیفتد.
اگر می خواهید به طور صحیح وارد حوزه فروش تلفن همراه بشوید و از بروز مشکلات و هزینه های ناخواسته در آینده جلوگیری کنید، مطالب ارزشمند این مقاله را خط به خط و با دقت تا انتها مطالعه نمایید و به کار ببرید و خلاصه نکات ارائه شده را یادداشت بردارید. حتی اگر قصد راه اندازی سایت ندارید و هدفتان فقط انتخاب اسم برای مغازه موبایل فروشی است، با خواندن نکات این مقاله پاسخ نیاز خود را خواهید یافت.

پیش نیاز مطالعه این مقاله

ما مقالات بخش بلاگ سایت، ویژگی های مهمی که یک اسم مناسب برای سایت باید داشته باشد را مفصل بیان کردیم.
ویژگی های از جمله سادگی و آسان تلفظ شدن، کوتاه بودن، عدم درج اعداد و موارد مختلف دیگر. لذا در این مقاله از تکرار آن نکات خودداری کرده و پیشنهاد می کنیم ابتدا حتماً نکات مقالات قبلی سایت را نیز مطالعه کنید. به ویژه در مقاله انتخاب اسم برای فروشگاه اینترنتی نکات مهمی را بیان کرده ایم که برای سایت های موبایل نیز کاربرد دارند.

به دنبال اسم مناسب برای دامنه، سایت و یا برند خود هستید؟
از سرویس قدرتمند اسم یار استفاده کنید.نکات مهم در انتخاب اسم برای سایت موبایل

در بخش زیر تمام تکنیک های مهم طلایی در خصوص انتخاب اسم برای سایت موبایل یا مغازه موبایل فروشی را ارائه کرده ایم.

1- گردآوری لغات مرتبط با حوزه موبایل و تلفن همراه و تکنولوژی های مخابراتی

یادداشت کردن لغات مرتبط با حوزه موبایل

یک روش برای کسب ایده در خصوص خلق اسم مناسب برای سایت موبایل پرسیدن سوال زیر از خودتان است:
وقتی به موبایل و تلفن همراه فکر می کنید اولین کلماتی که به ذهنتان می رسند چه کلماتی هستند؟!
چند دقیقه با خود فکر کنید و تمام کلماتی که به ذهنتان خطور می کنند را در یک برگه یادداشت کنید. به ذهن افراد مختلف مفاهیم و کلمات مختلفی از جمله موارد زیر خطور خواهند کرد:

تکنولوژیسرعتزیباییچتسیم کارت

همچنین برخی از لغات انگلیسی که به ذهن می رسند عبارتند از :

celltouchdigiapp
5gchatsmarttalk
gsmdatagalaxysim


موارد فوق صرفاً چند مثال از صدها لغتی است که ممکن است به ذهن هر شخص خطور کند.
همه موارد فوق را یادداشت نمایید.
همچنین با توجه به اینکه امروزه موبایل تبدیل به یک همراه واقعی برای همگان شده است و افراد در طول شبانه روز چندین ساعت از وقت خود را با آن می گذرانند، ممکن است لغاتی مانند همراه  hamrah ، ارتباط ertebat ،  دوست و مشابه آن نیز به ذهن خطور کند. این کلمات را نیز در لیست خود درج کنید.
همانطور که در مقالات قبلی سایت بیان کرده بودیم الزامی نیست که لغاتی که برای خلق اسم انتخاب می کنید به کالایی که در سایت یا فروشگاه خود می فروشید ارتباط داشته باشند اما اگر مرتبط باشند بهتر است و یک امتیاز محسوب می شود

استفاده از سایت های پیشنهاد دهنده اسم را فراموش نکنید.

همانطور که در دیگر مقالات سایت اشاره کردیم این ابزارهای آنلاین به شما در انتخاب اسم برای سایت های مختلف از جمله اسم برای سایت موبایل و یا انتخاب اسم برای مغازه موبایل فروشی کمک زیادی خواهد کرد.

برای مشاهده لیست کاملی از اسامی پیشنهادی و مناسب می توانید از سرویس آنلاین اسم یار استفاده کنید.
اسم یار بهترین ابزار و تنها سرویس پیشنهاد دهنده اسم سایت برای کسب و کارهای ایرانی است
و حاوی دیتابیسی کامل از اسامی مناسب برای انواع سایت ها می باشد.

2- ترکیب کردن نام دو یا چند برند صنعت موبایل و خلق کلمات جدید

تکنیک بعدی برای خلق ایده، ترکیب کردن نام دو یا چند برند موجود در حوزه موبایل و خلق یک عبارت جدید و سپس اِعمال تغییرات بر روی ترکیب به دست آمده است. این کار را به منظور بهینه سازی آن و به دست آوردن عبارتی خلاقانه و مناسب انجام دهید.
به عنوان مثال اگر نام دو برند samsung و nokia را با هم ترکیب کنیم، لغتی مانند سامکیا  samkia به دست می آید!
حال می بایست بر روی این عبارت کار کرد و آنرا به طرق مختلف تغییر داد تا لغتی کاملاً جدید و جالب خلق شود.
البته این صرفاً یک مثال برای شفاف شدن روش کار بود و به این معنی نیست که این یک نام الزاماً یک نام ایده آل محسوب شود.

3- ترکیب کردن لغات فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه موبایل

یک تکنیک دیگر که برای انواع سایت ها می توان استفاده کرد ترکیب کردن برخی کلمات فارسی و انگلیسی است
که در برخی موارد کلمات جدید و جالب خلق می شوند. به عنوان مثال:
آواتل avatel
مدیاتَک mediatak
عصردیجیتال  asredigital به این ترتیب با استفاده از روش ها و تکنیک های فوق، لغات مرتبط با حوزه موبایل و تلفن همراه را گردآوری کرده
و لیست خود را کامل تر کنید. سعی کنید در صورت امکان حداقل 100 لغت را در لیست خود قرار دهید.
هرچه لغات بیشتری را گرد آوری کنید، در انتخاب اسم برای سایت موبایل موفق تر خواهید بود و نام بهتری را خلق خواهید کرد.

4- اضافه کردن یک کاراکتر به ابتدا یا انتهای برخی کلمات مرتبط با صنعت موبایل

تکنیک دیگری که برخی برای خلق اسامی جدید به کار می برند اضافه کردن یک کاراکتر ( مانند i یا e یا … ) به ابتدای کلمات و خلق کلماتی مانند موارد زیر است. (همان تکنیکی که کمپانی apple برای نامگذاری گوشی iphone انجام داده است و کاراکتر i را به ابتدای کلمه Phone اضافه کرده است)
imobile
emobile
eshop
wemobile
imedia
البته از نظر ما چنین کلماتی برای اسم سایت و برند، چندان ایده آل نیستند زیرا حاوی اسامی رایجی هستند که تغییر خاصی در آنها ایجاد نشده و خلاقیت زیادی انجام نشده است. این اسامی چندان منحصر به فرد نیستند و صرفاً یک یا تعدادی کاراکتر به ابتدای کلمات عمومی مانند mobile یا shop اضافه شده است. ضمناً این اسامی برای برند سازی مناسب نیز نیستند زیرا رقبای شما می توانند به راحتی از اسامی مشابه استفاده کنند و مشکلاتی را برای شما ایجاد کنند.
مثلاً فرض کنید برند nokia که دارای نامی خلاقانه است، نام برند خود را imobile می گذاشت!

5- از اسامی رایج در حوزه موبایل و تلفن همراه استفاده نکنید.

اکیداً توصیه می کنیم از اسامی رایجی که همه جا برای سایت های موبایل و یا مغازه های موبایل فروشی استفاده می شوند پرهیز کنید!
اسامی مانند Persian mobile  و mobile store و sarzamin mobile و موارد مشابه، هرگز اسامی مناسب و منحصر به فردی نمی باشند زیرا اولاً سایت و به خصوص فروشگاه های زیادی با این اسامی از قبل ثبت شده اند و همچنین در هر شهر احتمالاً چندین مغازه موبایل فروشی با نام های فوق از قبل وجود دارند. در صورت استفاده از چنین اسامی رایجی چطور می خواهید خود را از دیگر رقبایتان متمایز کنید؟!
 هر فعالیت و تبلیغاتی که برای برند خود انجام دهید به نوعی برای برند آنها نیز انجام داده اید و بسیاری از مشتریان شما به دلیل تشابه اسمی شما و رقیبانتان، به اشتباه به سایت ها یا مغازه های آنها هدایت خواهند شد. توجه کنید که اسامی مانند آلفا موبایل، موبایلِ الماس،  موبایلِ سفیر و موارد مشابه اگر چه اسامی جالبی هستند اما اسامی منحصر به فرد و خلاقانه ای نمی باشند و ممکن است رقبای شما سایت یا مغازه موبایل فروشی با همین اسم راه اندازی کنند که در مورد عواقب آن در مقالات مختلف سایت صحبت کرده ایم. لذا در نهایت می بایست اسم فروشگاه موبایل خود را اسمی قرار دهید که کاملاً منحصر به فرد بوده و با اسامی رایج و برندهای موجود در این صنعت کاملاً متفاوت باشد.

مرحله بعد: خلق اسامی جدید مرتبط با حوزه موبایل

شروع کنید در لیستی که گردآوری کرده اید به ترتیب بر روی هر یک لغات کار کنید،
به این معنی که تلاش کنید هر یک از کلمات لیست را تا حدی تغییر دهید تا یک کلمه جدید خلق کنید.
ایرادی ندارد اگر بسیاری از کلماتی که خلق می کنید بی معنی و نامناسب هستند زیرا در این مرحله هدف فقط این است که موفق به خلق کلمات جدید شوید و در نهایت خواهید دید که در میان لغاتی که خلق کرده اید تعدادی لغت مناسب هم وجود دارند که می توانید بر روی آنها بیشتر کار کنید.
مثلاً ممکن است کلماتی مشابه این موارد را خلق کنید:

mobito
mobino
mobitop
newtel
telkadeh
novintech
technika

توجه: این ها صرفاً چند مثال بود و ممکن است این ترکیبات در حال حاضر به عنوان برند یا اسم سایت موبایل توسط دیگران ثبت شده باشند لذا شما باید خود بر روی کلمات مختلفی که خودتان خلق می کنید کار کنید.

مرحله پایانی: ویرایش نهایی اسم ها

در مرحله بعد یک استراحتی به ذهن خود بدهید و سپس شروع کنید از لیست خود اسامی طولانی، خسته کننده و کسل کننده و فاقد جذابیت را حذف کنید.
همچنین مواردی که منحصر به فرد نیستند و ممکن است آنها یا مشابه آنها توسط رقبایتان استفاده شده باشند را از لیست حذف کنید تا در نهایت موفق به انتخاب اسم مناسب برای سایت موبایل خود شوید.
پس از انتخاب نهایی کلمه مورد نظر، حتماً تحقیق و بررسی انجام دهید که آن برند و دامنه از قبل ثبت نشده باشند و همچنین آن اسم از قبل در شبکه های اجتماعی ثبت نشده باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم راهکارهایی را جهت یافتن اسم مناسب برای سایت موبایل ارائه دهیم.
پیدا کردن چنین نام منحصر به فردی که جذاب هم باشد نیاز به صرف زمان و تحقیق و بررسی دارد. هر قدر این زمینه وقت و دقت بیشتری صرف کنید ارزش دارد زیرا یک نام مناسب برای سایت موبایل می تواند مشتریان بیشتری را جذب برند شما نماید.
امیدواریم این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

اسم یار، سرویس آنلاین پیشنهاد دهنده اسم

اسم یار سرویس پیشنهاد دهنده اسم برای کسب و کارهای ایرانی می باشد که در پاسخ به نیاز کاربرانی ایرانی طراحی و ارائه شده است.
اسم یار دارای کامل ترین دیتابیس لغات و اسامی منتخب قابل استفاده برای کسب و کارهای ایرانی می باشد.

کلمه پایه مد نظر خود را با حروف انگلیسی وارد کنید